Gadu gadu Skype
sty
30

Piotr Hosowicz nie żyje

Spook, Styczeń 30 2012

Skomentowany 1 raz

Dowiedziałem się chwilę temu, że po długiej walce z chorobą zmarł Piotr „Lodzisław” Hosowicz. Nie jest to osoba znana i pojawiająca się w światłach reflektorów, więc pozwolę sobie nakreślić krótko jego postać – jakim widziałem go sam.

Uczestniczył w życiu grup dyskusyjnych od bardzo długiego czasu – pamiętam, że był jednym z grupowiczów, którzy odpowiedzieli na mój pierwszy post na pl.comp.lang.delphi. Zawsze pomagał, zawsze służył dobrą radą, pomagał cierpliwie wszystkim początkującym – nie wahał się podrzucić kilku dobrych pomysłów nawet wówczas, gdy był w środku swojej pracy.

Był też jednym z organizatorów wieloletnich Zlotów Programistów Delphi, z których zawsze miałem wielką frajdę i z których – w dużej mierze za jego przyczyną – wyjeżdżałem zawsze pełen entuzjazmu do dalszego zgłębiania tajników programowania.

Piotr "Lodzisław" Hosowicz

Odnalazłem jego zdjęcie ze Zlotu 2008 z Krakowa i prawdę mówiąc takim go najlepiej pamiętam. Zawsze w akcji, dopinający wszystko na ostatni guzik, żeby wszystko się udało i żebyśmy wszyscy mogli wynieść z całej akcji jak najwięcej dobrego.

Żal, gdy tak wartościowi ludzie odchodzą. Do zobaczenia po drugiej stronie, Lodzisławie!

"Piotr Hosowicz nie żyje" komentowany 1 raz

  1. przyjaciel pisze:

    Był mądrym, dobrym człowiekiem. Zmieniał świat na lepsze nie tylko zawodowo ale życiowo.

Skomentuj